4.04.2012

Yalnız Bir Baloncuk...Zahiri mutluluklarım vardı benim.Yalancıda olsa beni mutlu eden,yüzüme anlıkta olsa bir tebessüm ekleyen.
Düşüne durdum bir anlıkta olsa hatıraları; beni benden eden hatıraları.Korkarım duygularıma esir oluyorum hatırlayınca o anıları.
Sadece kelimesini yüreğimin lugatından çıkardım.Artık sadeceyle başlayan cümlelerim yok benim.
Yok, yok işte....
Öylece durdum.Ya da durmadan dönen şu dünyada bir anlıkta olsa durduğumu sandım.Esen rüzgarı dinledim, bir kargaya selam verdim.Ve ıssız bir yerde sessizce bağırdım.Söylediklerimi sadece ben duydum.Birde benim göremediklerim.Sonra küçük bir çocuk gördüm.Elinde üflediği bir baloncuk vardı.Köpüğe batırıyor ve üflüyordu.Bir an için üflediği bir baloncuk gibi hissettim kendimi.Yalnızca uçup giden kimsesiz bir baloncuk.Sonra  uzattı bana al sende üfle dedi.Aldım ve arkamı döndüm utancımdan.Ağladığımı görmesin istedim.Ve bende bir baloncuk üfledim.Uçup gitti.O gittikçe yüreğimden de bir şey ayrıldı gitti.
Şimdi diyeyim ki .Ya da demeyeyim boş ver en iyisi...

12 yorum:

 1. birinci cümlede dediğin aslında hepimizin durumu. bir çok yalanla avunuyoruz. gerçek mutluluk değil hiç birimizinki malesef:/

  YanıtlaSil
 2. Maalesef maaleseflerin sonu gelmiyor :/

  YanıtlaSil
 3. Dünyaya kapılmamak için,
  İbrahim Teymî (rh.a)şöyle buyuruyor:"İki şey beni dünya lezzetlerine gönlümü kaptırmaktan alıkoyar. İlki ölümü hatırlamak,ikincisi de hesap vermek üzere Allah Teâla^'nın huzuruna çıkacak olmak !"(Mükâ^şefetü'l-Kulûb)
  "gerçek mutluluklar dileğiyle"

  YanıtlaSil
 4. Bu güzel hatırlatman için çok çok teşekkür ederim.Bir sorum olacak.Yukarıda okuduğunuz yazımda hangi cümlem size bunu hissettirdi merak ettim.Saygı ve sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 5. Çok teşekkür ederim sağolun..

  YanıtlaSil
 6. Bir gün bu dünyadan göçüp giderken hepimiz birer yalnız baloncuk olup uçup gideceğiz.. mutlu ya da mutsuz..o zaman bunun pek bir önemi kalmayacak.. Ama ne mutlu ki sana,sen arkadan böyle güzel yazılar bırakarak uçup gideceksin.. bu güzelliklerin devamı dilerim. ��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her birimiz ardımızda bir şeyler bırakıp gideceğiz. Güzel anılar bırakabilmek ümidiyle. Teşekkürler yorumun için :)

   Sil

Önemli Notlar

1-)Hiçbir hesabınız yoksa bile rumuz belirterek anonim olarak yorum yapabilirsiniz.
2-)Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek için "beni bilgilendir" kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.
3-)Yorumlarınız benim için çok değerlidir.Lütfen olumlu-olumsuz düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Hayat paylaşınca güzel :)